Tag: 2009

Смъртоносната стая (2009), или какво е да си хюмън-дизайнер

The Killing Room / Смъртоносната стая (2009) е комерсиален дериват на военната парапсихология и нейните мними и реални експерименти.

Това съдържание е достъпно само за Премиум членове.
Присъедини се сега
Already a member? Log in here
Continue Reading

Сладко-горчива симфония с Кевин Спейси в Shrink (2009)

Кевин Спейси/ Хенри - психиатър на богатите L.A. невротици и автор на бестселър за самопомощ, се обвинява за самоубийстовото на жена си. Уязвена е неговата воля за щастие - обективирана в лицето на жена му. Често срещана линия, последно в Cake.

Това съдържание е достъпно само за Премиум членове.
Присъедини се сега
Already a member? Log in here
Continue Reading
objectified

Objectified (2009)

Objectified изследва обсесията, човек да измисля и усъвършества инструментите, с които опознава и комуникира със света. Gary Hustwit(Хелветика) интервюира водещи дизайнери all over the world.

Това съдържание е достъпно само за Премиум членове.
Присъедини се сега
Already a member? Log in here
Continue Reading
Triage

Очите на войната (2009)- да спасиш живот или да правиш кариера

Марк Уолш/ Колин Фарел е ирландски военен фотограф oт края на 80-те. Докато дъблинчани смучат своя гинес, със своя колега и приятел Дейвид Марк обикаля най-конфликтните точки на земята.

Това съдържание е достъпно само за Премиум членове.
Присъедини се сега
Already a member? Log in here
Continue Reading

Dogtooth (2009)- болезнен натурализъм и липса на каквото и да било оправдателно обяснение

Систематично изопачавани са семиотичните и семантични представи на жертвите, което води до абсурдно нелепото звучене на обичайните им разговори. (Зомби означава малко жълто цвете; солница е телефон) Котката е представена като най-страшното създание на света, ядящо деца. Шокиращо е и условието за добиване на зрелост за напускане на дома.

Това съдържание е достъпно само за Премиум членове.
Присъедини се сега
Already a member? Log in here
Continue Reading

The Informers (2009)- гламорама и тиха истерия по Брет Елис

Искам някой да ми каже кое е добро! Искам някой да ми каже кое е лошо. Ако никой не ти каже кое е лошо и кое е добро, как ще ги различаваш?

Това съдържание е достъпно само за Премиум членове.
Присъедини се сега
Already a member? Log in here
Continue Reading
Други